DELEGACJA DO RAS AL KHAIMAH / Luty 2018
15 lutego 2018

Delegacja do Ras Al Khaimah: Arab Gulf Polish Business Club wraz z Partnerami Klubu / Listopad 2017

Delegacja do Ras Al Khaimah okazała się niezwykle owocna dla przedstawicieli Arab Gulf Polish Business Club. W rozmowach przeprowadzonych z przedstawicielami emiratu wynika, iż współpraca między Bliskim Wschodem, a Polską nabiera zupełnie nowego znaczenia. Emir Saud ibn Sakr al-Kasimi podkreślił, iż w nadchodzących latach zapewnia nam współprace w wielu, zróżnicowanych projektach.

Ras Al Khaimah otwiera nam drzwi do wielu kontaktów z Bliskim Wschodem. W ślad za tym emiratem podążają również Dubaj, Abu Dhabi i Arabia Saudyjska, które również pragną poszerzyć współpracę z krajami Europy Środkowej. Dowodem na to jest chociażby zapewnienie ziemi inwestycyjnej dla Arab Gulf Polish Business Club.

Podczas delegacji Emir Saud ibn Sakr al-Kasimi poruszył temat kilku nadchodzących projektów, w których chciałby widzieć udział Polski:

 • Rozbudowa lotniska w Ras Al Khaimah
  Władze planują usprawnienie połączenia lotniczego z Warszawą oraz Katowicami. Wiąże się to m.in. z rosnącym zapotrzebowaniem na rozwój turystyki i wymiany gospodarczej.
 • Budowa linii kolejowej Kuwejt – Ras Al Khaimah
  Kolejny projekt zakładający rozwój infrastruktury w rejonie .RAK. Planowana linia kolejowa stanowczo polepszy przepływ . dóbr oraz osób.
 • Elektrownia węglowa w Ras Al Khaimah
 • Budowa terminalu LNG
 • Budowa centrum handlowego
 • Budowa osiedla mieszkaniowego
 • Budowa rurociągów Abu Dhabi – Ras Al Khaimah
  Projekt ten jest szczególnie ważny, iż zapewni Abu Dhabi uniezależnienie od problemów politycznych panujących na polu Iran – Zjednoczone Emiraty Arabskie.
 • Dostęp do Ropy Naftowej
  ZEA pragną polepszyć dostęp do złóż ropy naftowej polskim koncernom, takim jak Lotos, czy Orlen.
 • Budowa Hoteli
  Aby sprostać wymaganiom, które niosą za sobą rozwijający się przemysł turystyczny władze RAK planują budowę 15 hoteli

Na znak dobrej współpracy Emir Saud ibn Sakr al-Kasimi przyznał Arab Gulf Polish Business Club wyłączne prawo do reprezentowania w Polsce interesów wyspy Al Marjan, która to w ślad za Dubajem ma szerzyć rozwój gospodarczy i turystyczny tego regionu. Al Marjan, jest stworzoną przez człowieka grupą czterech wysp archipelagu w kształcie koralowców, która mieści się w emiracie Ras Al Khaimah, w Zatoce Perskiej. Rozciąga się na 4,5 kilometra w głąb morza i pokrywa obszar 2,7 miliona m2. Dzięki bliskiej współpracy z Głową Państwa Ras Al Khaimah emir Saud ibn Sakr al-Kasimi Arab Gulf Polish Business Club otrzymał wyłączne prawa do reprezentowania interesów Al Marjan w Polsce. Jako miejsce docelowe inwestycji, wyspa Al Marjan oferuje nieskończone możliwości i korzyści. Jest to projekt przeznaczony głównie dla inwestorów nieruchomości i deweloperów, którzy szukają wyjątkowych obiektów noclegowych i rekreacyjnych zapewniających unikalny styl życia.

Saudi Arabian Polish Business Council to organizacja, której głównym celem jest wsparcie i promocja handlu i inwestycji pomiędzy Polską i krajami Arabskimi. Główną inicjatywą jest dążenie do zajęcia wiodącej pozycji w reprezentacji interesów swoich członków na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej i krajów Bliskiego Wschodu.

Nadrzędnym celem jest integracja gospodarcza realizowana poprzez działania networkingowe, pomoc w wejściu na rynek, wsparcie w poszukiwaniu projektów, inwestorów i wykonawców, doradztwo prawne i podatkowe, integracja członków klubu, organizacja spotkań biznesowych, profesjonalny consulting, kojarzenie partnerów biznesowych.

Saudi Arabian Polish Business Club jest właścicielem funduszu inwestycyjnego stworzonego dla potrzeb realizacji celów członków Klubu. Ściśle współpracuje z przedstawicielami instytucji wspierających handel międzynarodowy, Ambasadami i jednostkami rządowymi, aby kompleksowo wspierać rozwój inwestycji.