Delegacja do Ras Al Khaimah: Arab Gulf Polish Business Club wraz z Partnerami Klubu / Listopad 2017
13 listopada 2017
WIZYTA NA WYSPIE AL MARJAN, ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE/ WRZESIEŃ 2018
13 listopada 2018

DELEGACJA DO RAS AL KHAIMAH / Luty 2018

Przedstawiciele Arab Gulf Polish Business Club wraz z partnerami klubu po raz kolejny odbyli delegację do Ras Al Khaimah, położonego w północnej części Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Spotkania z lokalnymi władzami, jak również z reprezentantami tamtejszego biznesu zaowocowały podpisaniem kilku ważnych umów. Wizyta ta z pewnością przyniesie klubowi oraz jego członkom widoczne korzyści oraz szanse rozwoju stosunków biznesowych pomiędzy Polską a ZEA.

  • Al Marjan
    Reprezentanci Arab Gulf Polish Business Club podpisali umowę, przyznającą wyłączność na reprezentowanie w Polsce interesów Al Marjan, czyli zespołu sztucznie utworzonych wysp w Ras Al Khaimah. Region ten z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym miejscem docelowym dla turystów oraz przedsiębiorców, chcących zaistnieć na rynku ZAE. Projekt Al Marjan daje potencjalnie ogromne możliwości ekonomiczne i inwestycyjne. Dla Arab Gulf Polish Business Clubu zostały zarezerwowane już konkretne działki na wyspach, tuż obok inwestycji EMAAR, wiodącej firmy deweloperskiej w Emiratach.
  • RAKEZ
    Podczas delegacji udało się podpisać również umowy z RAKEZ. Jest to organ ustanowiony przez rząd ZEA w celu nadzorowania, regulowania i konsolidowania usług i obiektów w Wolnej Strefie Ekonomicznej RAK. W strefie tej już teraz działa z powodzeniem ponad 1300 firm z całego świata z 50 różnych branż. Podpisane umowy przyniosą wiele korzyści dla przyszłych działań klubu w zakresie wspierania polskich firm w prowadzeniu działalności na tamtejszym rynku.

Przedstawiciele klubu mieli przyjemność spotkania wielu czołowych biznesmenów prowadzących interesy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jednym z nich był pan Mohammad Saleh szef firmy FEWA (Federal Electricity and Water Authority), która zajmuje się zaopatrywaniem ludności Emiratów Arabskich w wodę i elektryczność.

Wielkim zaszczytem była również rozmowa z szejkiem Salem bin Sultan bin Saqr-Quasimi, członkiem rządu Ras Al Khaimah odpowiedzialnym za transport. Spotkanie dostarczyło nam wielu istotnych informacji m.in. w związku z planowaną rozbudową lotniska Ras Al Khaimah.

Wszystkie te spotkania pomogły poszerzyć kontakty oraz otworzyły drzwi do dalszej współpracy z Bliskim Wschodem, czego skutki będziemy zapewne obserwować w niedalekiej przyszłości.